Lubelskie. Dwa szpitale z dużymi dofinansowaniami. Kupią m.in. aparat RTG i tomograf

Autor: oprac. KM • Źródło: Urząd Wojewódzki w Lublinie/Rynek Zdrowia19 sierpnia 2022 18:31

Dwa szpitale w woj. lubelskim - SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim i SP ZZOZ w Janowie Lubelskim otrzymały dofinansowanie. Pozyskane kwoty przeznaczą na doposażenie sprzętowe.

Lubelskie. Dwa szpitale z dużymi dofinansowaniami. Kupią m.in. aparat RTG i tomograf
Zasadniczą forma wsparcia szpitali był Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, ale każda dodatkowa złotówka na wsparcie szpitali powiatowych cieszy. Fot. Shutterstock
  • Powiaty radzyński i janowski uzyskały dofinansowanie zadań z obszaru ochrony zdrowia z rezerwy ogólnej - podał Urząd Wojewódzki w Lublinie
  • Dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości inwestycji
  • Powiat radzyński otrzymał blisko 1,6 mln zł, zaś janowski - ponad 3,3 miliona

Szpitale powiatowe dostały finansowe wsparcie

Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Lublinie, powiaty radzyński i janowski uzyskały dofinansowanie zadań w kwocie 80 proc. wartości inwestycji. Odpowiada to kwotom:

  • 1 599 104 zł dla SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim. Kwota zostanie przeznaczona na zakup aparatu RTG typu ramię C, zestawu laparoskopowego i sterylizatora parowego
  • 3 360 000 zł dla SP ZZOZ w Janowie Lubelskim. Pieniądze szpital przeznaczy na zakup i montaż tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem, modernizacją pomieszczeń i dostosowaniem infrastruktury informatycznej.

Woj. lubelskie zyskało łącznie 32 mln zł wsparcia

Spotkanie, podczas którego podpisano umowy na dofinansowanie zadań, odbyło się 17 sierpnia. Dokumenty podpisali wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski i starosta janowski Artur Pizoń.

Sprawka, cytowany w komunikacie na stronie urzędu zwrócił uwagę, że "zasadniczą forma wsparcia szpitali był Fundusz Przeciwdziałania COVID-19", a województwo lubelskie w 2022 roku zyskało dzięki temu ponad 32 mln złotych, które przysługują również szpitalom w Radzyniu Podlaskim i Janowie Lubelskim.

- Jednak każda dodatkowa złotówka wsparcia systemu służby zdrowia na poziomie powiatowym cieszy, stąd niezmiernie ważne jest to dofinansowanie zadań z obszaru ochrony zdrowia spoza Funduszu, z rezerwy ogólnej - dodał wojewoda lubelski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum