Lubelskie: COZL potrzebuje pieniędzy na doposażenie nowej części szpitala

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 11:55

Poseł PiS Przemysław Czarnek zaapelował do premiera i ministra zdrowia o dotację w wysokości 120 mln zł dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskie. Pieniądze te miałyby posłużyć na zakup aparatury i pozostałego wyposażenia dla nowo wybudowanej części COZL.

Lubelskie: COZL potrzebuje pieniędzy na doposażenie nowej części szpitala
Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Wschodni, w interpelacji poselskiej Czarnek wskazuje, że środków tych nie ma i nie będzie w zadłużonym budżecie województwa lubelskiego, któremu podlega COZL. 40 mln zł jest pilnie potrzebne na zakup sprzętu dla centrum w przyszłym roku a 80 mln zł na wydatki planowane na rok 2021.

Były wojewoda zwraca się też z apelem o zwiększenie budżetu lubelskiego oddziału NFZ o 20 mln zł z przeznaczeniem na uregulowanie zaległych płatności za nadwykonania względem COZL. Miałoby to pozwolić na uregulowanie zobowiązań finansowych szpitala. Te środki są konieczne. Dziś w centrum hospitalizowanych jest wielu pacjentów. Niemal na wszystkich oddziałach leżą oni na dostawkach.

Nowa wybudowana część centrum onkologii ma zostać oddana do użytku na początku 2020 r. Do tej pory na inwestycję wydano ok. 430 mln zł. Ponad 200 mln zł z tej kwoty szpital otrzymał z budżetu państwa.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum