Lubelskie: 4 miliardy złotych na świadczenia zakontraktowane

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2017 14:37

Lubelski Wojewódzki Oddział NFZ zakończył procedurę aneksowania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na I półrocze 2017 roku. W 2017 roku, najwięcej pieniędzy lubelski NFZ przeznaczy na leczenie szpitalne - to kwota 1,7 mld zł.

Lubelskie:  4 miliardy złotych na świadczenia zakontraktowane
W 2017 roku, najwięcej pieniędzy lubelski NFZ przeznaczy na leczenie szpitalne - to kwota 1,7 mld zł. Fot. archiwum

Jak informuje Karol Tarkowski, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, zgodnie z planem finansowym Fundusz przeznaczy w 2017 roku na świadczenia zdrowotne w regionie 4 mld 88 mln zł. To kwota o ok. 96 mln zł większa niż w 2016 roku. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone głównie na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek.

Na porady specjalistyczne i badania lubelski NFZ przeznaczy ponad 300 mln zł, a na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień - prawie 146 mln zł. Natomiast, lekarze rodzinni otrzymają 545 mln zł na leczenie mieszkańców woj. lubelskiego w 2017 roku.

Zdaniem Beaty Gawelskiej, zastępcy dyrektora ds. medycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, negocjacje z lubelskim NFZ przebiegały spokojnie, ale wartość ostatecznie zakontraktowanych świadczeń kształtuje się na poziomie poprzedniego roku i nie zabezpiecza potrzeb pacjentów szpitala w wystarczającym stopniu. Szacunkowa wartość świadczeń wykonanych przez SPSK nr 1 w 2016 roku powyżej kontraktu to ponad 7 mln zł.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum