Lubelskie: 36 konkursów NFZ na leczenie szpitalne, COZL z szansą na kontrakty

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 09:20

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił 36 konkursów na leczenie szpitalne, na które łącznie wpłynęło 75 ofert. Na uzyskanie kontraktów liczy m.in. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Łącznie w ogłoszonych przez Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ postępowaniach wpłynęło 75 ofert. Fot. Archiwum

9 marca okaże się, które placówki podpiszą umowy. Łącznie w ogłoszonych przez NFZ postępowaniach wpłynęło 75 ofert. Najwięcej w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu (6 ofert) oraz chirurgii ogólnej i otorynolaryngologii (po 5 ofert). We wszystkich trzech zakresach chodzi o zespół chirurgii jednego dnia.

Szansę na finansowanie świadczeń, które do tej pory nie były kontraktowane, ma m.in. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - pisze Dziennik Wschodni. 

Największe - na hematologię oraz immunologię kliniczną, bo w tych zakresach nie wpłynęły do Funduszu konkurencyjne oferty. Natomiast w zakresie ginekologii onkologicznej poza COZL o kontrakt walczą SP Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Z kolei w ramach urologii konkurencją dla COZL jest SPZOZ w Krasnymstawie.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum