Lubelski NFZ: w tych ośrodkach najkrótsze kolejki do tomografii czy rezonansu
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ wskazuje placówki w regionie, gdzie najszybciej można skorzystać z badań diagnostycznych: tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz zabiegów w zakresie soczewki (zaćma).

Od 1 kwietnia br. operacje usunięcia zaćmy, świadczenia kosztochłonnej diagnostyki - tomografii komputerowej (TK) i rezonansu magnetycznego (RM) są finansowane przez NFZ bezlimitowo, zgodnie z rzeczywistą liczbą wykonanych zabiegów i badań.
- Czas oczekiwania na operacje zaćmy, badania tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym w naszym województwie się skraca. Wiele placówek proponuje do miesiąca termin na zabieg zaćmy czy badania TK i RM - mówi Karol Tarkowski, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Dodaje: - Zachęcam pacjentów, którzy czekają w kolejce i mają wyznaczony odległy termin na te świadczenia, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania.
Z danych Lubelskiego OW NFZ wynika, że rzeczywisty czas oczekiwania na badania diagnostyczne: tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny oraz zabiegi w zakresie soczewki (zaćma) wyraźnie się skrócił.
W czerwcu bieżącego roku w porównaniu do czerwca 2018 r.:
- w przypadku zabiegów w zakresie soczewki/ zaćma: rzeczywisty czas oczekiwania w przypadkach stabilnych spadł o 59 dni, w przypadkach pilnych o 12 dni. Aktualnie średnio pacjenci stabilni czekają na zabieg 182 dni (6 miesięcy).
- w przypadku badań rezonansem magnetycznym: rzeczywisty czas oczekiwania w przypadkach stabilnych spadł o 32 dni, w przypadkach pilnych o 18 dni. Aktualnie średnio pacjenci stabilni czekają na badanie 109 dni (4 miesiące).
- w przypadku badań tomografem komputerowym: przewidywany czas oczekiwania w przypadkach stabilnych spadł o 2 dni, w przypadkach pilnych o 1 dzień. Aktualnie średnio pacjenci stabilni czekają na badanie 38 dni (1 miesiąc).
Więcej: nfz-lublin.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)