Lubelski NFZ ogłosił nabór uzupełniający dla punktów szczepień w 35 gminach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2020 18:20

W 35 lubelskich gminach NFZ ogłosił dodatkowy nabór uzupełniający dla punktów szczepień przeciwko COVID-19. Po pierwszym naborze dostęp do miejsca szczepienia ma ponad 88,5 proc. dorosłych z Lubelszczyzny -  poinformował NFZ.

Lubelski NFZ ogłosił nabór uzupełniający dla punktów szczepień w 35 gminach
Po pierwszym naborze dostęp do miejsca szczepienia ma ponad 88,5 proc. dorosłych z Lubelszczyzny. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek w przesłanym w piątek komunikacie prasowym podała, że z oceny wniosków złożonych w pierwszym naborze wynika, że punkty szczepień będą działały w 80 proc. gmin w województwie lubelskim.

- W 171 gminach w województwie jest pełne zabezpieczenie punktów szczepień - poinformowała Bartoszek.

Rzeczniczka podała, że dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 88,5 proc. dorosłych z Lubelszczyzny.

W piątek lubelski oddział NFZ rozpoczął dodatkowy, lokalny nabór do Narodowego Programu Szczepień.

- Nabór jest prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień - poinformowała Bartoszek.

Chodzi o 35 gmin w województwie lubelskim, m.in.: Białopole, Mircze, Kraśniczyn, Kock, Urzędów, Krasnystaw i Stoczek Łukowski.

- Lubelski OW NFZ przyjmuje formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia - podała rzeczniczka.

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów, w lubelskim oddziale NFZ uruchomione są konsultacje - telefoniczne i stacjonarne w salach obsługi klienta.

W przesłanym komunikacie rzeczniczka podała, że w wyniku pierwszego naboru wniosków w całym kraju dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu ma zapewnione ponad 92 proc. Polaków. Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe - organizacyjnie i kadrowo - do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić - podano w komunikacie NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum