Lubelski NFZ nie zgadza się z protestami regionalnych szpitali

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2017 20:40

13 lipca br. Lubelski OW NFZ podjął decyzję ws. odwołań szpitali, które nie zgadzały się z ogłoszoną listą sieci szpitali.

Lubelski NFZ nie zgadza się z protestami regionalnych szpitali
Fot. archiwum

Do lubelskiego NFZ wpłynęło pięć wniosków ws. opublikowanej 27 czerwca listy sieci szpitali. Dyrektor funduszu odmówił uwzględnienia protestów szpitala SP ZOZ MSWiA w Lublinie, Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej „Ikardia” oraz Centrum Kardiologii „Adomed”.

Szpital MSWiA wnioskował o ujęcie w „sieci szpitali” poradni specjalistycznych przy ul. Spokojnej. Lokalizacja tych poradni nie spełniała jednak kryterium ustawowej definicji poradni przyszpitalnej, dlatego protest nie został uwzględniony. Poradnie specjalistyczne będą finansowane w ramach umowy z NFZ jak do tej pory.

W przypadku klinik „Ikardia” i „Adomed” protesty dotyczyły niezakwalifikowania ich do sieci.

NFZ poinformował, że placówki te nie mogły być włączone do sieci szpitali, gdyż nie spełniają podstawowego założenia. Są placówkami monoprofilowymi, które nie zapewniają kompleksowej i ciągłej opieki, istotnej w przypadku wystąpienia powikłań. Niezakwalifikowanym do sieci placówkom przysługuje prawo udziału w ogłoszonych przez NFZ konkursach.

Dwa protesty złożone przez Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu nie podlegały rozpatrzeniu. Szpital wnioskował o uwzględnienie w umowie sieciowej świadczeń realizowanych w poradni rehabilitacyjnej oraz w stacji dializ. Te dziedziny będą nadal finansowane na dotychczasowych zasadach.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum