×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubartów: były burmistrz specem od zarządzania jakością w szpitalu

Autor: kurierlubelski.pl, RR/Rynek Zdrowia23 lutego 2012 13:07

Dyrektor SP ZOZ w Lubartowie, Łukasz Semeniuk zatrudnił na stanowisku pełnomocnika ds. zarządzania jakością byłego burmistrza Lubartowa, który niedawno przeszedł do klubu radnych Platformy Obywatelskiej w tym mieście.

Lubartów: były burmistrz specem od zarządzania jakością w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jerzy Zwoliński przez trzy kadencje był burmistrzem Lubartowa. W poprzedniej - w latach 2006-2010 - rządził miastem w koalicji z PO. W jesiennych wyborach w 2010 r. burmistrzem nie został, ale dostał się do rady miasta z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Współpraca i Rozwój. W styczniu przeszedł do PO.

Kurier Lubelski informuje, że angażem dla Zwolińskiego zainteresował się poseł Ruchu Palikota Michała Kabaciński. W piśmie, które ma trafić m.in. do premiera i ministra zdrowia, zamierza zapytać: ”czy został przeprowadzony konkurs na stanowisko, które objął Zwoliński? Jakie zarobki będzie otrzymywał w SP ZOZ w Lubartowie? Czy mieszkańcy Lubartowa muszą zapisać się do Platformy Obywatelskiej, żeby dostać prace?”

W przesłanym portalowi rynekzdrowia.pl oświadczeniu dyrektor Semeniuk nie odniósł się powyższych pytań. Stwierdził natomiast że Jerzy Zwoliński został zatrudniony na okres  próbny 3 miesięcy - od 20 lutego 2012 r. Zapewnił także, że zarówno wykształcenie, jak i doświadczenie nowego pracownika predysponują go do wykonywania obowiązków pełnomocnika ds. zarządzania jakością.

Dyrektor szpitala zaznaczył, że ”SP ZOZ w Lubartowie cały czas przechodzi okres restrukturyzacji i decyzja zatrudnienia pana J. Zwolińskiego nie wpływa na zwiększenie budżetu wynagrodzeń szpitala”.

Łukasz Semeniuk wyjaśnił, że wynagrodzenie ”zostało ustalone na tym samym poziomie co osób wcześniej zajmujących to samo stanowisko, a dodatkowo jest to związane z obniżeniem wynagrodzenia jednego z pracowników administracji, którego obowiązki zostały częściowo przejęte przez pana Jerzego Zwolińskiego”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum