Łowicz: szpitalna inwestycja podzieliła radnych, ale...

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 26 września 2017 08:25

Rada Powiatu Łowickiego głosami koalicji rządzącej, w której większość ma PSL, w poniedziałek (25 września) zaaprobowała zwiększenie planowanego na ten rok kredytu dla szpitala. W tegorocznym planie finansowym powiatu opiewał on na ponad 1,4 mln zł. Decyzją Rady jego kwotę zwiększono o ponad 2 mln zł.

Łowicz: szpitalna inwestycja podzieliła radnych, ale...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Dziennik Łódzki, pieniądze dla szpitala są potrzebne do rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę i remont oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym szpitala. Starosta Krzysztof Figat wiosną tego roku podczas otwarcia zmodernizowanej interny obiecał, że jeszcze w tym roku ruszy kolejny niezbędny remont Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu.

Na ogłoszony remontowy przetarg do Starostwa Powiatowego w Łowiczu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę ponad 3 mln zł. Powiat na tę inwestycję zarezerwował w budżecie tylko 650 tys. zł, a łącznie jest w stanie wyłożyć niewiele ponad 1 mln zł z własnych funduszy.

Opozycyjni radni, wśród których prym wiedzie PiS, zdecydowali się nie brać udziału w poniedziałkowym głosowaniu nad przesunięciami budżetowymi. Część z nich wskazuje, że inwestycja ta była mocno niedoszacowana przez władze powiatu.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze