Łowicz: samorządy (i Unia) inwestują w szpital

Autor: Dziennik Łódzki, SA/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2010 11:00

Samorząd łódzki i łowicki inwestują w wymagający remontu i wymiany sprzętu szpital w Łowiczu.

ZOZ Szpital w Łowiczu, to zaniedbana placówka, wymagająca szybko modernizacji i doposażenia w sprzęt medyczny. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Urząd Marszałkowski w Łodzi przewidział dofinansowanie inwestycji w tym szpitalu w wysokości prawie 11 mln złotych.

Z unijnych pieniędzy zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynku, dostosowany pustostan do potrzeb bloku operacyjnego, przebudowany oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, linia elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazów medycznych, wentylacji i klimatyzacji. W planach jest ponadto przebudowa i utworzenie nowych specjalistycznych pracowni, m.in.: tomografii komputerowej, endoskopii, rentgenodiagnostyki, ultrasonografii.

Do szpitala kupiony zostanie sprzęt medyczny, m.in. dla bloku operacyjnego, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, pracowni rentgenodiagnostyki (aparaty RTG), oddziału chorób wewnętrznych, pracowni endoskopii, ultrasonografii. Projekt, którego realizacja zakończy się we wrześniu przyszłego roku, kosztować będzie w sumie 15,29 mln zł. Pieniądze, wyasygnowane w ramach unijnego programu, zostaną przeznaczone głównie na  internę, chirurgię i oddział intensywnej terapii.

Ginekologia, położnictwo oraz oddziały noworodków i dziecięcy nadal pozostałyby bez inwestycji. W sukurs szpitalowi przyszły władze miasta Łowicza, które zdecydowały o zakupie nowoczesnego inkubatora na oddział noworodków.

Poprawiająca się kondycja finansowa szpitala sprawia, że sama placówka, z własnych już środków, zamierza kupić aparat ultrasonograficzny, łóżka dla pacjentów i dwa łóżka porodowe. Przymierza się też do renowacji za własne pieniądze sali kardiologicznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum