Łosice: starostwo ma wątpliwości co do przekształcenia szpitala

Autor: Słowo Podlasia/Rynek Zdrowia • • 27 października 2009 12:20

Zarząd powiatu łosickiego zmienił decyzję co do przekształcenia SPZOZ w Łosicach w spółkę samorządową. Przygotowania do tego procesu nie zostały wstrzymane, ale - jak twierdzą władze starostwa - przejęcie szpitala przez samorząd wraz z długiem w wysokości czterech milionów złotych to żaden interes.

Planowane przez władze powiatu przekształcenie łosickiego szpitala w spółkę prawa handlowego stanęło pod znakiem zapytania, bowiem pojawiły się wątpliwości, czy w wyniku tego procesu państwo automatycznie spłaci długi publiczno-prawne SPZOZ. Z takim założeniem przystępowano bowiem do przygotowań związanych z przekształceniem.

 – Szpital ma jeszcze do spłacenia 4 mln zł długu zaciągniętego na restrukturyzację. Samorząd nie może wziąć go na swoje barki. Póki co zdecydowaliśmy, że przygotowania do przekształcenia będą szły swoim torem, ale nie będziemy wyrywali się przed szereg. Nie zrobimy tego za wszelką cenę, nie mając pewności, że dług zostanie przejęty przez Bank Gospodarstwa Krajowego i umorzony – podkreśla Czesław Giziński, starosta łosicki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum