AK/Rynek zdrowia | 16-09-2008 14:45

Los bytowskiego szpitala w rękach PiS-u

Nie wiadomo jeszcze, jak zagłosuje dwóch radnych PiS z powiatu bytowskiego - za, czy też przeciwko prywatyzacji szpitala w Bytowie. Głosowanie "za" może skończyć się dla radnych wykluczeniem z szeregów partii. Trzeci radny z grupy PiS zapowiada głosowanie przeciwko przekształceniu własnościowemu szpitala.

- Nie ma jeszcze nawet projektu uchwały w tej sprawie. Poza tym najpierw spotkamy się z panią poseł Jolantą Szczypińską, szefową partii w regionie,  i będziemy rozmawiać na ten temat. Rzeczywiście jest uchwała partii, która mówi o niepopieraniu projektu prywatyzacji szpitali autorstwa PO. Ale ten projekt i przekształcenie szpitala w Bytowie to dwie różne sprawy. Dlatego chcemy rozmawiać z panią poseł – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Janusz Wiczkowski, pełnomocnik PiS w powiecie bytowskim.

Radni chcieliby głosować za przekształceniem szpitala w spółkę, ponieważ uważają, że to uratuje mocno zadłużony dziś szpital.

- Radni są za i pracują nad planami prywatyzacji od kilku lat. Pracowali nad nimi także za rządów PiS. Ta prywatyzacja to zupełnie coś innego – twierdzi Wiczkowski.

Powiat bytowski od dłuższego czasu przygotowuje przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego. Proces ten miał zakończyć się w styczniu 2009 r. Szpital zostałby przejęty przez powiat, który mógłby wówczas wziąć kredyt i spłacić długi szpitala. Radni zdecydują o dalszych losach szpitala podczas październikowej bądź listopadowej sesji Rady Powiatu.