Łomża: większe poręczenie zarządu dla szpitala wojewódzkiego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2013 11:50

Zarząd województwa podlaskiego postanowił udzielić szpitalowi łomżyńskiemu wyższego poręczenia na zabezpieczenie pożyczki, którą placówka ta zamierza zaciągnąć w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Łomża: większe poręczenie zarządu dla szpitala wojewódzkiego
Jak informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, poprzednio marszałkowie zgodzili się poręczyć kwotę 16,5 mln zł. W wyniku dalszych negocjacji z ARP kwota ta została zwiększona do 22,5 mln zł. Zarząd Województwa w czwartek (4 lipca) zaakceptował tę sumę.

Pożyczka z Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 15 mln zł ma być wykorzystana przez Szpital Wojewódzki w Łomży na restrukturyzację.

Łomżyńska lecznica jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Co prawda wynik finansowy za rok ubiegły jest lepszy niż za rok 2011, ale w dalszym ciągu jest to strata w wysokości ponad 822 tys. zł. Ponieważ szpital ma mnóstwo zobowiązań z lat ubiegłych, konieczne są odważne działania restrukturyzacyjne i naprawcze.

Nowy dyrektor szpitala Krzysztof Bałata podjął już pierwsze decyzje, które mają przynieść oszczędności i poprawić kondycję placówki.     

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum