×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łomża: szpital wojewódzki nie będzie jednoimienny

Autor: Radio Białystok/Rynek Zdrowia08 września 2020 14:14

Władze Łomży zapowiadają, że tamtejszy szpital wojewódzki nie będzie ponownie przekształcony w jednoimienny zakaźny. Potwierdzeniem jest otrzymana przez dyrekcję szpitala 4 września decyzja wojewody podlaskiego, z której wynika, że tylko niektóre oddziały będą leczyły pacjentów z COVID-19. Szpital może przyjmować także innych pacjentów.

Łomża: szpital wojewódzki nie będzie jednoimienny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od marca do czerwca szpital otaczał opieką jedynie pacjentów z COVID-19.

Przed wakacjami lecznica zaczęła wracać do działalności, jaką prowadziła przed pandemią. Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem odnotowywanych w kraju pojawiły się w mieście niepokojące pogłoski o powrocie szpitala do  funkcji jednoimiennej. 

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zapewnił w trakcie spotkania z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Stypułkowskim, że takiego planu nie ma - podaje Radio Białystok.

Andrzej Stypułkowski zapewniał na antenie radiowej, że ze strony zarządu województwa podlaskiego zostaną podjęte wszelkie działania w tym zakresie, żeby szpital przywrócić do normalności, tak żeby wszystkie oddziały w jak najszybszym czasie były dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu. 

Jak poinformowała redakcję Rynku Zdrowia Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji, 4 września dyrekcja szpitala otrzymała decyzję Wojewody Podlaskiego na mocy której, Szpital Wojewódzki w Łomży od 15 września do odwołania będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2, w zakresach: choroby zakaźne 22 łóżka (w tym 2 łóżka przeznaczone dla pacjentów w zakresie okulistyki), ginekologia i położnictwo, neonatologia, neurologia, nefrologia (1 łóżko dla pacjentów covidowych).

Na podstawie bieżącej decyzji Wojewody Podlaskiego oddział płucny zostaje zwolniony z jednoimienności i powraca do świadczenia usług zakontraktowanych z NFZ. Uruchomiono procedury dotyczące bezpiecznego uruchomienia oddziału i w II połowie września br. oddział wznowi swoją działalność dla pacjentów bez zakażenia czy podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 - podała Jolanta Gryc.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze