Łomża: stery szpitala wojewódzkiego już w rękach nowego dyrektora

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2017 11:31

W czwartek (20 lipca) Roman Nojszewski objął stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zastąpił Krzysztofa Bałatę. Będzie kierował placówką przez kolejnych sześć lat.

Łomża: stery szpitala wojewódzkiego już w rękach nowego dyrektora
Nowy dyrektor będzie kierował placówką przez kolejnych sześć lat Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Roman Nojszewski wygrał konkurs zorganizowany przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Jego plan dotyczący szpitala liczy ponad 20 punktów. Najważniejsze cele to utrzymanie płynności finansowej, wykorzystanie wszystkich możliwości na pozyskiwanie środków zewnętrznych, a także organizowanie tzw. białych niedziel, czyli bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Łomży i całego regionu - informuje Gazeta Współczesna.

Nowy dyrektor chce ponadto, by łomżyńska placówka stała się centralnym ośrodkiem medycyny pracy. Planuje także rozwijać kardiologię, która jego zdaniem jest "sercem" szpitala.

Nojszewski przez ostatnie pięć lat związany był ze Szpitalem Czerniakowskim w Warszawie. Oficjalnie ze stanowiska dyrektora odszedł ze względów osobistych - pod koniec 2016 r. Zbiegło się to z podejrzeniami o nieprawidłowościach w przyjmowaniu pacjentów.

Kontrola przeprowadzona przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ nie wykazała w tym zakresie uchybień, ale zostały zakwestionowane świadczenia, które nie wymagały hospitalizacji, tzn. mogły być wykonane w ramach lecznictwa ambulatoryjnego. Z tego tytułu nałożono karę w wys. 4,6 tys. zł oraz wezwano świadczeniodawcę do dokonania płatności z tytułu nienależnie przekazanych środków finansowych w wysokości 13,3 tys. zł. 

Nojszewski uważa, że podjął właściwe działania wewnętrzne i zaznacza, że nie ciążą na nim żadne zarzuty prokuratorskie.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum