Łomża: nowy dyrektor szpitala zaakceptowany przez zarząd województwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2020 15:07

Jarosław Pokoleńczuk od 1 czerwca będzie pełnił funkcję dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży (Podlaskie) - zdecydował zarząd województwa podlaskiego. W środę (13 maja) Pokoleńczuk otrzymał nominację na to stanowisko.

Fot. archiwum

Szpital wojewódzki im. kardynała Stefana Wyszyńskiego jest placówką podległą samorządowi województwa podlaskiego. W związku z epidemią koronawirusa szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, jeden z dwóch takich szpitali w regionie.

W kwietniu rozstrzygnięto konkurs na dyrektora łomżyńskiego szpitala, do którego zgłosiło się pięciu kandydatów. Wygrał go Jarosław Pokoleńczuk, który jest obecnie dyrektorem SP ZOZO w Mońkach.

Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował kandydaturę Pokoleńczuka - poinformowano w środę w komunikacie przesłanym mediom Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W środę Pokoleńczuk otrzymał z rąk przedstawicieli zarządu nominację na stanowisko dyrektora. Pokoleńczuk będzie pełnił tę funkcję przez sześć lat: od 1 czerwca 2020 roku do 31 maja 2026 roku - wynika z zapisów uchwały.

Jarosław Pokoleńczuk - jak informuje urząd marszałkowski - ukończył prawo, pełnił m.in. funkcję głównego specjalisty ds. kontroli finansowo-rzeczowej, kierownika działu kontroli realizacji umów na świadczenia w Podlaskim Oddziale NFZ w Białymstoku oraz zastępcy dyrektora ds. finansowo-administracyjnych w SP ZOZ w Mońkach.

Sylwia Wieczeryńska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum