Łomża: kontrowersyjna była posłanka wróciła do pracy w szpitalu

Autor: Radio Białystok, tokfm.pl/Rynek Zdrowi • • 12 grudnia 2019 21:04

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka po zakończeniu kadencji Sejmu wróciła z bezpłatnego urlopu do pracy w łomżyńskim szpitalu.

Łomża: kontrowersyjna była posłanka wróciła do pracy w szpitalu
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Przed objęciem funkcji posła była pielęgniarką oddziałową. Teraz zajmuje stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. Wcześniej dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na to stanowisko. Bernadeta Krynicka w nim nie startowała, ale to nie stanowi problemu w związku z tym, że cały czas była pracownikiem placówki - dodaje jej dyrektor.

- Można powiedzieć nawet, że nie nowy pracownik, tylko doświadczony pracownik szpitala. Pani Krynicka, po urlopie bezpłatnym, po zakończeniu kadencji wróciła do swojego zakładu pracy. I w związku z tym nastąpiła zmiana stanowiska. Tak, był konkurs, aczkolwiek to jest tak naprawdę tylko przesunięcie pracownika i oddelegowanie go do innego działu - mówi Mariusz Obrycki.

Bernadeta Krynicka jest w czwartek (12 grudnia) pierwszy dzień w pracy na nowym stanowisku i jak mówi - nie boi się wyzwań.

Po tym kiedy Mariusz Obrycki zrezygnował ze stanowiska dyrektora wiele osób właśnie Bernadetę Krynicką wskazywało jako jego następczynie. Była posłanka nie wyklucza startu w konkursie na to stanowisko.

Bernadeta Krynicka w ostatnich wyborach parlamentarnych nie zdobyła ponownie poselskiego mandatu. Posłem była tylko jedną kadencję.

Więcej: radio.bialystok.pl

O Bernadecie Krynickiej zrobiło się głośno po ubiegłorocznym proteście w Sejmie osób z niepełnosprawnościami. Posłanka PiS odnosiła się do tej akcji w dość krytyczny sposób. Protestującym matkom dzieci niepełnosprawnych zarzucała, że "robią cyrk" i mówiła, że "się za nie wstydzi".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum