Łomża: Jarosław Pokoleńczuk kandydatem na dyrektora szpitala wojewódzkiego

Autor: Radio Białystok/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2020 10:33

Jarosław Pokoleńczuk, dotychczasowy szef SPZOZ w Mońkach, został wybrany przez komisję konkursową z grona pięciu kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Teraz jego kandydaturę musi zatwierdzić Zarząd Województwa Podlaskiego.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W marcu, decyzją Ministerstwa Zdrowia, Szpital Wojewódzki w Łomży został przekształcony w jednoimiennym szpital zakaźny - jedną z dwóch tego typu placówek w Podlaskiem. Obecnie funkcję dyrektora szpitala pełni Jacek Roleder.

Jarosław Pokoleńczuk ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowe studia Master of Business Administration (MBA), Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia, a także Zarządzanie Kadrami w Administracji Publicznej.

Pokoleńczuk posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych. Pełnił m.in. funkcję głównego specjalisty ds. kontroli finansowo-rzeczowej, kierownika działu kontroli realizacji umów na świadczenia w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Białymstoku, a następnie zastępcy dyrektora ds. finansowo-administracyjnych w SP ZOZ w Mońkach. Obecnie jest jego dyrektorem.

Więcej: radio.bialystok.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum