Łódzkie: szpital wygrał konkurs, ale nie chce przejąć pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2012 13:17

Centrum Leczenia Chorób Płuc w Łodzi rezygnuje z umowy z NFZ. Sprawa dotyczy opieki nad pacjentami z POChP z okolic Sieradza.

Większością pacjentów z POChP leczonych w ramach tlenoterapii domowej,  w zachodniej części województwa zajmował się tym Szpital w Sieradzu. W tym roku sieradzki szpital przegrał w konkursie NFZ z łódzkim Centrum Leczenia Chorób Płuc. To ono powinno przejąć pacjentów. Jednak do dziś tego nie zrobiło.

Waldemar Kowalczyk, dyrektor medyczny Centrum Leczenia Chorób Płuc, które wygrało konkurs twierdzi, że wystartował w nim, gdyż w okolicach Sieradza ma kilku chorych, którymi chciał się nadal opiekować. Nie miał jednak zamiaru przejmować pacjentów z innego óśrodka. Nic też nie robił w tym zakresie, gdyż czekał na rozstrzygnięcie postępowania odwoławczego z którym wystąpili koledzy z Sieradza.

Dyrektor uważa też, że do zamieszania doprowadził NFZ. Do tej pory fundusz organizował jeden konkurs na tlenoterapię domową dla całego województwa. W tym roku podzielił go na kilka obszarów wprowadzając zamęt w kontraktowaniu. Obecnie lecznica wystąpiła do NFZ z prośbą o rozwiązanie umowy.

Beata Aszkielaniec, rzecznik Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Łodzi, twierdzi, że dotychczas oddział nie spotakł się z taką sytuacją. Dodała, że na wyjaśnienie, kto w końcu ma się zajmować chorymi, NFZ będzie potrzebował około miesiąca.

Więcej: http://lodz.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum