Łódzkie: szpital oferuje raty na zabiegi komercyjne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2017 10:00

Szpital Specjalistyczny Brzeziny proponuje pacjentom płatności ratalne za komercyjne zabiegi. Zdaniem ekspertów popularność leczenia na raty będzie wzrastać.

Łódzkie: szpital oferuje raty na zabiegi komercyjne
Ofertę leczenia na raty najwcześniej poznali pacjenci gabinetów stomatologicznych. Teraz czas na inne procedury medyczne. Fot. Archiwum

Oferta leczenia na raty najpierw pojawiła się w gabinetach stomatologicznych. Potem do grona procedur medycznych, na które można wziąć kredyt, dołączyły porody. Jak informuje Gazeta Wyborcza, okazało się, że rodzące matki dla banków są wiarygodnymi klientkami - być może dlatego, że część z nich otrzyma pieniądze z programu 500+.

Teraz leczenie na raty zaczyna obejmować kolejne obszary medycyny. Ostatnio taka możliwość pojawiła się w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny należącym do spółki Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach. Placówka ma podpisaną umowę z NFZ, ale część zabiegów można wykonać komercyjnie.

Np. za wycięcie tarczycy trzeba zapłacić 4,5 tys. zł, wycięcie okrężnicy kosztuje 15 tys. zł, operacyjne leczenie raka piersi 7 tys. zł. Zabiegi ortopedyczne np. protezoplastyka stawu kolanowego to nawet 24 tys. zł, rekonstrukcja chrząstki kosztuje od 13 tys. zł wzwyż, przeszczep łąkotki 17 tys. zł.

Wszystkie zabiegi można wykonać, rozkładając opłatę nawet na 60 miesięcy.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum