Łódzkie: starostowie mają problem z numerem 112

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorządowy.pl/Rynek Zdrowia   • 17 kwietnia 2014 20:31

W trakcie spotkania z wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską członkowie konwentu starostów zastanawiali się, jak zorganizować pracę dyspozytorów numeru 112, aby zgłoszenia napływały do odpowiednich instytucji, a nie do starostw powiatowych - informuje portalsamorzadowy.pl.

- Funkcjonowanie numeru alarmowego zostanie wkrótce zintegrowane i te problemy powinny zniknąć - wyjaśnił Jacek Raczyński z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kolejną sprawą, o której rozmawiano był brak lekarzy stwierdzających zgon. Starostowie zwrócili się do wojewody z oficjalną interwencją, aby świadczenia realizowane przez tych specjalistów były finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ponieważ starostwa powiatowe nie mają na to środków.

Starostowie zwracali ponadto uwagę, że przez bardzo niskie wynagrodzenia dla członków komisji lekarskich nie ma chętnych do pełnienia funkcji lekarza orzekającego o kwalifikacji wojskowej, a powoływaniem członków komisji zajmuje się w powiecie starosta. Zebrani otrzymali zapewnienie z Urzędu Wojewódzkiego, że sprawa zostanie przedstawiona odpowiedniemu ministrowi z prośbą o znalezienie właściwego rozwiązania finansowego.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum