Łódzkie: spór wokół środków na rehabilitację najmłodszych

Autor: KL, Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2011 16:11

Na rehabilitację najmłodszych dzieci w województwie łódzkim przeznacza się trzy razy mniej pieniędzy niż woj. świętokrzyskie i lubelskie i aż siedem razy mniej niż podkarpackie i śląskie donosi "Dziennik Łódzki". NFZ jednak zapewnia, że nie ma mowy o ograniczonym dostępie do takich świadczeń.

Łódzkie: spór wokół środków na rehabilitację najmłodszych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje gazeta na rehabilitację najmłodszych z zaburzeniami wieku rozwojowego województwie łódzkim rocznie przypada 4 zł na jedno dziecko. Dla przykładu w woj. mazowieckim na jedno dziecko są 24 zł, a na Podkarpaciu - 28.

- Lekarze ratują coraz więcej wcześniaków, które potem nie mają szans na normalne życie i zmagają się z niepełnosprawnością - przyznaje na łamach "Dziennika Łódzkiego" dr Anna Błaszczyk, ordynator dziennego oddziału rehabilitacji dzieci w Centrum Rehabilitacji "Intermedicus" w Łodzi.

Jak zapewniała portal rynekzdrowia.pl Beata Aszkielaniec, rzeczniczka łódzkiego NFZ, w regionie nie ma problemu z dostępem do rehabilitacji.

- W zeszłym roku kwota przeznaczona na rehabilitację najmłodszych nie została w pełni wykorzystana. To świadczy, że nie można nam zarzucać, iż ograniczamy wydatki na ten cel - przyznaje rzeczniczka.

Dodaje: - W tym roku świadczeniodawcy biorący udział w konkursach otrzymali fundusze w wysokości o jakie występowali. Nie mamy informacji jakoby w tym zakresie były generowane nadwykonania, ani nie otrzymaliśmy żadnych skarg, które by świadczyły, że jest jakiś problem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum