Łódzkie: siedem szpitali docenionych w rankingu

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2012 08:46

Mimo kryzysu i kłopotów finansowych szpitale regionu łódzkiego modernizują się, poprawiają jakość obsługi pacjenta, kupują sprzęt. Zostały za to docenione - w "złotej setce" najlepszych polskich szpitali zabiegowych znalazło się aż siedem placówek z tego województwa.

Łódzkie: siedem szpitali docenionych w rankingu
W rankingu "Bezpieczny szpital 2012" przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia po raz kolejny najlepszym publicznym szpitalem specjalistycznym w Łódzkiem okazał się Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego w Łodzi - zajął 9. miejsce w Polsce. Na 33. pozycji uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Łodzi - przypomina Dziennik Łódzki.

Na 45. miejscu jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. M. Konopnickiej - jedyny szpital dziecięcy z regionu w setce najlepszych. Jedno miejsce dalej znajduje się Wojewódzki Szpital im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W "złotej setce" są także - na 57. miejscu Szpital MSW, na 68. Szpital im. Wyszyńskiego w Sieradzu, na 96. Miejski Szpital im. Jonschera.

W grupie wyróżnionych lecznic niepublicznych znalazł się Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi. Najwyższą notę w województwie otrzymało Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łagiewnikach, które w rankingu szpitali niezabiegowych znalazło się na trzecim miejscu w Polsce.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum