Łódzkie: prywatne placówki powalczą z publicznymi o kontrakty na leczenie szpitalne

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 30 września 2011 09:37

W województwie łódzkim działają 44 niepubliczne szpitale, które mają 13 proc. rynku leczenia. Do tej pory NZOZ-y dominowały w zakresie chirurgii jednego dnia. Teraz chcą powalczyć o leczenie szpitalne.

Łódzkie: prywatne placówki powalczą z publicznymi o kontrakty na leczenie szpitalne
Jak podaje Dziennik Łódzki, do tej pory niepubliczne zakłady opieki dominowały w Łódzkiem w zakresie tzw. chirurgii jednego dnia: w ortopedii, ginekologii i okulistyce, gdzie przejęły aż 25 proc. kontraktów na te świadczenia. W zbliżającym się kontraktowaniu chcą powalczyć o leczenie szpitalne.

Największej konkurencji można spodziewać się w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W województwie działają już dwie prywatne porodówki. Wkrótce dołączy do nich oddział położniczo-ginekologiczny w prywatnym szpitalu w Rzgowie.

Niepubliczne placówki w Łódzkiem są coraz lepiej wyposażone, mają coraz więcej personelu i sięgają po kolejne zakresy medycyny: kardiochirurgię, onkologię, neonatologię, w których dotąd monopolistami były duże, publiczne placówki.

Dyrektorzy publicznych szpital nie składają jednak broni. Chcą związać ze sobą najlepszych specjalistów, bo to oni są gwarancją jakości i budują markę szpitala. Zaproponowali swoim pracownikom umowy o zakazie konkurencji.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum