Łódzkie: pacjenci ewakuowani, ale pieniądze dla oddziału się znajdą?

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2012 14:24

Od początku stycznia świeżo wyremontowany oddział rehabilitacyjny Szpitala w Tuszynku jest zamknięty z powodu braku kontraktu z NFZ. Obecnie płatnik zaprasza jednostkę do udziału w dodatkowym konkursie. Ale "mleko już się rozlało" - pacjenci przeżyli ewakuację.

Ewakuacja pacjentów rehabilitacji Szpitala w Tuszynku w ostatnich dniach ub. r. nie była łatwa. Kilku chorych ogłosiło okupację oddziału - pozostali w jednostce jedną noc. Poddali się przed południem 31 grudnia 2011 r. - informuje portal Gazeta.pl.

Dodatkowo oddział przeszedł w 2011 r. gruntowną modernizację, której koszt wyniósł 3,7 mln zł. Odnowiono stary budynek, wymieniono instalacje elektryczną i sanitarną, dla pacjentów przygotowano wygodne dwuosobowe sale z telewizorem oraz łazienki przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oddział został uroczyście otwarty, ale pracował tylko od sierpnia do grudnia ub. r. 

Beata Aszkielaniec, rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyjaśnia, że dodatkowy konkurs nie jest ogłoszony tylko dla Szpitala w Tuszynku, jednak przyznaje, że poprzedni konkurs, z którego lecznica odpadła, był ogłoszony dla tego samego obszaru.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum