Łódzkie: nielimitowane badania obrazowe i nowe urządzenia skracają kolejki

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2019 09:19

Kolejki oczekujących na badania w pracowniach rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w woj. łódzkim są krótsze. Wpływ na to ma nielimitowanie badań obrazowych, są też nowe rezonanse i tomografy.

Łódzkie: nielimitowane badania obrazowe i nowe urządzenia skracają kolejki
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Łódzki NFZ przedstawił statystyki kolejek do badań obrazowych, porównując czas oczekiwania z czerwca ubiegłego roku do czerwca tego roku. W przypadku pacjentów w stanie stabilnym w pracowni Voxel w szpitalu MSW na rezonans magnetyczny w ubiegłym roku trzeba było czekać trzy miesiące, a obecnie są to dwa miesiące. W szpitalu im. Barlickiego kolejka do rezonansu zmniejszyła się w ciągu roku z czterech miesięcy do 2,5 miesiąca, natomiast w szpitalu im. Kopernika czas oczekiwania na rezonans pacjentów w stanie stabilnym skrócił się z 5,5 miesiąca do 4,5 miesiąca.

Jeszcze lepiej jest w przypadku oczekiwania na badanie tomografii komputerowej dla pacjentów w stanie stabilnym. W czerwcu ubiegłego roku w Centralnych Szpitalu Klinicznym trzeba było czekać na badanie dwa miesiące, w szpitalu im. Kopernika trzy, a w Centrum Medycznym im. Jonschera 2,5. Obecnie badania w tych placówkach wykonywane są na bieżąco - informuje Dziennik Łódzki.

Łódzki NFZ podpisał umowy z 10 pracowniami badań obrazowych, gdzie wykonywane będą badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Dotychczas w województwie było 20 rezonansów, a od lipca jest ich 25. Tomografów w regionie było 35, a obecnie jest ich 40.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum