Łódzkie: kontrola wykazała lekarskie martwe dusze

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2014 13:06

Analizujemy harmonogramy pracy lekarzy w poradniach specjalistycznych. Mamy lekarzy, którzy przez cały rok nie przyjęli ani jednego pacjenta. Według nas to ''martwe dusze'' - mówi Jolanta Kręcka, dyrektor łódzkiego oddziału NFZ.

Łódzkie: kontrola wykazała lekarskie martwe dusze

W rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ informuje, że pracownicy oddziału w poszukiwaniu sposobów na zmniejszenie kolejek do specjalistów, przeanalizowali harmonogramy pracy lekarzy w poradniach specjalistycznych w regionie.

Kontrole m.in. wykazały lekarzy, którzy przez cały rok nie przyjęli ani jednego pacjenta. Według dyrektor Kręckiej to ''martwe dusze, lekarze zgłoszeni jako personel poradni tylko po to, by zdobyć dodatkowe punkty i kontrakt z Funduszem, kontrakt, którego ci lekarze nie realizują''.

Jolanta Kręcka przypomina, że ŁOW NFZ, jako jedyny oddział w Polsce, udostępnia aplikację, dzięki której każdy lekarz, logując się na swoje imienne konto, może sprawdzić, gdzie i w jakich godzinach pracuje w ramach umowy z Funduszem. Do łódzkiego oddziału NFZ zgłosili się już pierwsi lekarze, którzy odkryli nieprawidłowości.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum