epiotrkow.pl/Rynek Zdrowia | 23-06-2017 08:56

Łódzkie: białe plamy na mapie usług stomatologicznych w ramach NFZ

Mieszkańcy czterech gmin w województwie łódzkim od początku lipca nie będą mieli bezpłatnej opieki stomatologicznej w ramach NFZ. W konkursie nie wyłoniono tam żadnego gabinetu dentystycznego.

W największej gminie powiatu nie ma nawet ani jednego prywatnego gabinetu stomatologicznego. Fot. archiwum

Konkurs rozstrzygnięto z końcem maja. W gminach Sulejów, Ręczno, Aleksandrów i Moszczenica nie znaleziono chętnych do świadczenia usług stomatologicznych w oparciu o kontrakt z NFZ.

Jak poinformowała portal epiotrkow.pl Anna Leder z zespołu prasowego łódzkiego OW NFZ, w tej sprawie planowane jest w najbliższym czasie spotkanie z samorządowcami i przedstawicielami przychodni. Gdyby nie udało się jednak świadczyć bezpłatnych usług stomatologicznych w żadnej z tych gmin, wybrano inne poradnie w powiecie, które są przygotowane do przyjmowania pacjentów "na NFZ".

W gminie Gorzkowice znajdować się będą dwa punkty bezpłatnej opieki stomatologicznej. W konkursie wyłoniono 9 oferentów mających zapewnić świadczenia w powiecie,  za wyjątkiem gminy Aleksandrów, największej, w której nie ma nawet ani jednego prywatnego gabinetu stomatologicznego.

Do delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Piotrkowie Trybunalskim złożono wnioski o ogłoszenie postępowań uzupełniających. Zostaną one rozpatrzone po zakończeniu postępowań odwoławczych. Dyrektor ŁOW NFZ, po analizie dostępności świadczeń stomatologicznych i ocenie posiadanych środków finansowych, rozważy ogłoszenie uzupełniających postępowań konkursowych.

Więcej: www.epiotrkow.pl