Łódzkie: NFZ z dnia na dzień zrywa umowę z prywatnym szpitalem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2013 16:02

NFZ z dnia na dzień zerwał umowę z prywatnym szpitalem Med-Gastr. Zakazał mu przyjmowania pacjentów, a ludzi w trakcie leczenia kazał wypisać albo przenieść do innych placówek. Konsekwencją tych działań jest brak oddziału chirurgicznego na terenie Łódź-Bałuty - informuje "Gazeta Wyborcza".

Łódzkie: NFZ z dnia na dzień zrywa umowę z prywatnym szpitalem

Według dyrekcji NFZ, płatnik zmuszony był podjąć taką decyzję w stosunku do Centrum Medycznego Med-Gastr. To efekt kontroli przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu.

NFZ wysłał ją po tym, jak wojewódzki konsultant ds. chirurgii ogólnej, prof. Adam Dziki, poinformował Fundusz o wynikach swojej kontroli, która
dotyczyła śmierci 24-letniej pacjentki. Kobieta zmarła w wyniku powikłań po zabiegu. Miała krwotok. Okazało się, że w szpitalu nie było anestezjologa ani pielęgniarki instrumentariuszki. Mieli dyżury pod telefonem.

Kontrola Funduszu wykazała, że w szpitalu nie było stanowiska do intensywnej terapii. Ponadto już wcześniej stwierdzano uchybienia w tej placówce.

Med-Gastr o decyzji Funduszu został poinformowany tydzień temu. Dostał zakaz przyjmowania nowych pacjentów. Tych, którzy byli w trakcie leczenia, szpital miał wypisać albo przenieść do innych placówek. 

Szpital nie zgadza się z zarzutami i odwołuje się od decyzji NFZ.

Więcej: lodz.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum