Łódzkie: NFZ ogłosił rokowania dla szpitala w Rawie Mazowieckiej

Autor: Dziennik Łódzki, RZ/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2018 20:19

Łódzki NFZ ogłosił rokowania, które pozwoliłyby SPZOZ w Rawie Mazowieckiej na zawarcia kontraktów na prowadzenie izby przyjęć i oddziału interny. To jedyna możliwość na zapewnienie ciągłości pracy szpitala po wypowiedzeniu spółce AMG przez starostwo umowy dzierżawy placówki.

Wkrótce mają być ogłaszane kolejne rokowania. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Piątek, 20 lipca jest ostatnim dniem, w którym Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej może złożyć swoje oferty na prowadzenie w szpitalu izby przyjęć oraz oddziału chorób wewnętrznych - zauważa Dziennik Łódzki.

Po wypowiedzeniu przez zarząd powiatu rawskiego spółce AMG umowy dzierżawy obiektów rawskiego szpitala, placówka straciła wszystkie kontrakty z NFZ. W okresie przejściowym działalność szpitala finansuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, prowadzony przez szpital. 

Jak podała Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ, jeśli wpłynie oferta w rokowaniach, rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone 30 lipca.

Wkrótce mają być ogłaszane kolejne rokowania.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Rawskiego poinformował 13 lipca w oficjalnym oświadczeniu o natychmiastowym rozwiązaniu umowy dzierżawy szpitala w Rawie Mazowieckiej z AMG Centrum Medyczne.

"Zarząd Powiatu Rawskiego i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej informują, że w dniu 12 lipca br. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej rozwiązał w trybie natychmiastowym Umowę dzierżawy Nr 210/2013 z dnia 15 listopada 2013 r. 
z AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu i przejął z tym dniem wydzierżawione mienie, personel medyczny, administracyjny oraz działalność leczniczą w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej przy ul. Warszawskiej 14." - czytamy w oświadczeniu starostwa.

Prowadząca szpital spółka AMG Centrum Medyczne odpowiedziała oświadczeniem, w którym twierdziła, że wypowiedzenie umowy oznacza konieczność zakończenia działalności Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej i ewakuację pacjentów.

Spółka miała kłopoty z utrzymaniem szpitala już jesienią ubiegłego roku, kiedy Łódzki Odział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zmniejszył finansowanie szpitala do poziomu, który - jak twierdzi spółka - nie pozwalał na zapłacenie pensji pracownikom placówki.

"Wtedy zarząd Spółki AMG i dyrekcja Szpitala poinformowały Starostę Powiatowego w Rawie Mazowieckiej oraz Burmistrza Miasta o realnej groźbie likwidacji szpitala od 1 lutego 2018 roku. Równocześnie zarząd Spółki AMG wystosował pismo do parlamentarzystów, przedstawicieli mieszkańców województwa łódzkiego, z prośbą o pomoc w ratowaniu szpitala'' - dowiadujemy się z informacji przekazanej redakcji Rynku Zdrowia.

Po rozwiązaniu umowy dzierżawy starostwo informowało (13 lipca), że "dniem 12 lipca br. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej świadczy usługi zdrowotne w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w oddziałach: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, pediatrycznym, położniczo-ginekologiczno-noworodkowym, gruźlicy i chorób płuc, a także w poradniach specjalistycznych: okulistycznej, ortopedycznej, onkologicznej, gruźlicy i chorób płuc oraz odwykowej i zapobiegania i zwalczania uzależnień".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum