Łódzkie: NFZ ogłosi nowe konkursy

Autor: Dziennik Łódzki, JJ/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2010 09:55

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Warcie pozostaje bez kontraktu na 2010 rok. Otrzymał od NFZ ofertę o 2 mln zł niższą niż w 2009 r.

Zaproponowane szpitalowi 21 mln zł to zdaniem dyrekcji szpitala zdecydowanie za mało. Zdaniem dyrektor placówki Anny Śremskiej zgoda na taki kontrakt wiązałaby się z likwidacją 60 łóżek i zwolnieniem 55 pracowników.

W 2008 r. w szpitalu w Warcie leczyło się 3813 pacjentów, w 2009 r. już 4657. Ponad kontrakt w minionym roku placówka wykonała świadczenia za 4 mln zł z czego NFZ pokrył tylko niespełna milion.

– Wszystkie szpitale, podporządkowane marszałkowi, nie mają jeszcze podpisanych nowych kontraktów w zakresie psychiatrii. Będą świadczyć usługi na dotychczasowych zasadach do końca lutego. Przygotowujemy nowe konkursy, które zostaną ogłoszone w najbliższym czasie tak, aby była możliwość podpisania nowych umów z tymi placówkami jeszcze w lutym. Z cała pewnością zostanie zachowana ciągłość leczenia i nie ma tutaj żadnego niepokoju w tym względzie – mówi portalowi rynek zdrowia.pl  Beata Aszkielaniec, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum