×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódzkie: NFZ kontrolował lecznice. Mają zapłacić ponad 2,2 mln zł kar

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia13 grudnia 2015 15:17

Niemal 300 kontroli m.in. w szpitalach, przychodniach i poradniach specjalistycznych przeprowadził w tym roku łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie wszystkie placówki, które mają umowę z Funduszem, odpowiednio wydawały otrzymane od niego pieniądze i dlatego będą musiały je zwrócić.

Łódzkie: NFZ kontrolował lecznice. Mają zapłacić ponad 2,2 mln zł kar
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Efektem kontroli są miliony błędnie rozliczonych złotych, dokładnie: ponad 12,8 mln zł. Placówki będą musiały dodatkowo zapłacić 2,2 mln zł kar - informuje Dziennik Łódzki.

- Kara to odszkodowanie z tytułu niewykonania lub nieprawidłowego wykonania umowy z NFZ. Pieniądze z kar wracają do systemu opieki zdrowotnej, zwiększają w ten sposób kwotę przeznaczoną na finansowanie leczenia - mówi Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

Kontrolerzy z NFZ sprawdzali, jak leczenie było rozliczane w podstawowej i specjalistycznej opiece zdrowotnej, szpitalach, opiece psychiatrycznej i leczeniu uzależnień, rehabilitacji, opiece paliatywnej i hospicyjnej, stomatologii, leczeniu uzdrowiskowym i transporcie sanitarnym.

Najwięcej nieprawidłowości ujawniono, jak każdego roku, w szpitalach. NFZ zakwestionował leczenie za ponad 6 mln zł. Szpitale muszą przez to zapłacić w sumie 678 tys. zł kar.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze