Łódzki szpital im. Jordana bez chirurgii i ginekologii?

Autor: Polska Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2009 11:31

Władze Łodzi planują przenieść z IV Szpitala Miejskiego im. dra. H. Jordana w Łodzi chirurgię i ginekologię do innych miejskich szpitali.

W ich miejsce ma powstać stacjonarne hospicjum. Pracownicy placówki nie zgadzają się z taką decyzją. Ich zdaniem, ograniczy to dostęp pacjentów do lekarzy specjalistów.

Obecnie na oddziale chirurgii leczonych jest rocznie 2 tys. pacjentów. Kolejne 2 tys. jest przyjmowanych i zaopatrywanych w izbie przyjęć szpitala.

- Nasza chirurgia konsultuje też pacjentów z trzech najbliższych szpitali, które nie mają oddziałów zabiegowych, czyli z Łagiewnik, szpitala im. Babińskiego i ze szpitala im. Biegańskiego. Który szpital w Łodzi zdoła przejąć wszystkich naszych pacjentów? Który będzie za nas dyżurował? - pytają lekarze.

- Chirurgię dla Bałut ma zabezpieczyć szpital im. Sonnenberga - odpowiada Małgorzata Marek, wicedyrektor wydziału zdrowia łódzkiego Urzędu Miasta. - W szpitalu zostanie interna. Jesteśmy właśnie w trakcie rozmów z konsultantem wojewódzkim ds. chirurgii, z NFZ i przedstawicielami marszałka. Sytuację finansową szpitala analizuje także nowa dyrektor. O konkretach będziemy mogli porozmawiać po opracowaniu projektu. Jedno jest pewne - szpital stracił płynność finansową i trzeba podjąć odpowiednie działania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum