dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia | 04-11-2018 21:40

Łódź: zlikwidowano poradnię laryngologiczną

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego (WSRM) w Łodzi zamknęła swoją poradnię otolaryngologiczną. Brakowało nie tylko lekarzy do pracy, ale także pacjentów do leczenia.

Fot. Archiwum

Łódzkie pogotowie w swojej siedzibie przy ul. Sienkiewicza prowadzi także poradnie specjalistyczne oraz gabinet lekarza i pielęgniarki pierwszego kontaktu. Do niedawna działała codziennie poradnia otolaryngologiczna, w której chorym z problemami słuchu pomocy udzielało czterech laryngologów. Dziś takiego gabinetu tam już nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

W poradni pracowało czterech lekarzy, a w najlepszym okresie było ich sześciu. Personel ten miał w ostatnim czasie jednak wygórowane żądania finansowe, na które my nie mogliśmy przystać - mówi Adam Stępka, rzecznik WSRM w Łodzi. Dodaje też, że nie było większego zainteresowania pacjentów poradnią. Bywały dni, kiedy było tam żadnego chorego.

Co ciekawe, kolejki do innych specjalistów przyjmujących w pogotowiu przy ul. Sienkiewicza są najkrótsze w Łodzi - zauważa Dziennik Łódzki. Jeśli ktoś chce skorzystać z porady okulisty albo chirurga urazowego, to może dostać się do nich jeszcze w listopadzie albo na początku grudnia.

Czytaj: www.dzienniklodzi.pl