Łódź: zęby boleć krócej nie będą, a...

Autor: Express Ilustrowany, KR/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2009 13:30

Ubezpieczonym na wizytę u stomatologa w Łodzi trzeba czekać 2-3 tygodnie. W przyszłym roku może trzeba będzie czekać dłużej

Łódź: zęby boleć krócej nie będą, a...

Jak podaje Express Ilustrowany, tylko w nielicznych gabinetach np. w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pacjenci mogą zostać przyjęci jeszcze w tym roku. Dwa tygodnie przyjdzie poczekać na wizytę u stomatologa w Przychodni Wielospecjalistycznej oraz w gabinetach stomatologicznych na ul. Wyszyńskiego i Wrocławskiej, które mają umowę z NFZ.

W jednym z gabinetów NZOZ S-Dent na wolny termin trzeba poczekać do połowy stycznia, w innym do 4 stycznia, gdyż lekarz przyjmuje w ramach ubezpieczenia tylko raz w tygodniu. Dla wielu niezamożnych pacjentów to jedyna możliwość leczenia zębów. Stomatolodzy zapewniają, że mogą i chcieliby przyjmować znacznie więcej pacjentów, gdyby mieli większe kontrakty.

Tymczasem w przyszłym roku Fundusz nie zwiększy limitów na leczenie stomatologiczne.

– Kwota będzie zbliżona do tej w roku obecnym. Propozycje kontraktów Fundusz poprzedza analizą wykonania świadczeń w 2009 r. Nie jest powiedziane, że u tych samych świadczeniodawców kontrakty utrzymają się na tym samym poziomie, ale faktem jest, że wiele gabinetów dostanie mniejsze kontakty niż by oczekiwały – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Aszkielaniec, rzecznik Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum