Łódź: ze szpitala miejskiego znika oddział preadopcyjny

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 20 października 2011 08:50

Pododdział preadopcyjny w II Miejskim Szpitalu im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi będzie funkcjonował jedynie do 31 grudnia 2011 r. Na dalszą jego działalność nie pozwalają przepisy.

Łódź: ze szpitala miejskiego znika oddział preadopcyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jednostka, która jest częścią organizacyjną oddziału noworodkowego, działa od 24 maja 2002 r. Jak podaje szpital, jako lecznica posiadająca tytuł ''Szpital Przyjazny Dziecku'' przyznany przez WHO i Polski Komitet UNICEF postanowił zająć się problemem tzw. ''dzieci niechcianych'' pozostawianych po urodzeniu przez matki w szpitalu i na ich prośbę kierowanych do adopcji.

Na terenie szpitala utworzono dla nich pododdział preadopcyjny. Przez lata pododdział przyjął 644 dzieci.

Dziennik Łódzki informuje, że w związku ze zmianą przepisów jednostki preadopcyjne będą mogły prowadzić tylko władze województwa, a nie miasta. Oddział preadopcyjny w Szpitalu im. Rydygiera będzie funkcjonował tylko do końca roku.

Do 1 stycznia 2012 r. marszałek województwa powinien otworzyć tzw. interwencyjny ośrodek preadopcyjny, do którego trafią dzieci z województwa łódzkiego do 1. roku życia, wymagające specjalistycznej opieki medycznej i rehabilitacji.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze