Łódź: zapory na drodze do szpitala groźnie dla pacjentów

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2016 13:54

Wprowadzona strefa "Tempo 30 km/h" na łódzkim Karolewie nie była konsultowana z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem w Łodzi. Przewożone ciężarne narażone są na urazy.

Zapory na drodze do szpitala groźnie dla pacjentów. Fot. Archiwum

Zarząd Dróg i Transportu wprowadził pod koniec 2015 r. na wniosek Fundacji Fenomen nową organizację ruchu na łódzkim Koralewie.

Projekt strefy uspokojonego ruchu, czyli skrzyżowań równorzędnych, licznych separatorów i spowalniaczy był skonsultowany z mieszkańcami, jednak wątpliwości co do jakości tych konsultacji oraz liczba mieszkańców biorących w nich udział, są ogromne.

Korekty organizacji ruchu w zakresie pierwszeństwa przejazdu oczekują mieszkańcy, straż pożarna oraz szpital im. Pirogowa. W piśmie skierowanym do rady osiedla dyrektor szpitala podkreśla, że ul. Wileńska powinna mieć bezwzględne pierwszeństwo. Pozwoli to na sprawniejszy transport chorych do szpitala i wyeliminowanie niebezpieczeństwa nagłych hamowań karetek przewożących pacjentów.

Dyrektor twierdzi, że wprowadzenie zawężeń jezdni i zamontowanie na nich plastikowych ograniczeń negatywnie wpływa na transport chorych i niesie ze sobą ryzyko urazów.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum