Łódź: zalany SOR w szpitalu im. Kopernika już przyjmuje pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 10:59

Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi we wtorek (10 września) rano wznowił funkcjonowanie po usunięciu skutków burzy i ulewy, która przeszła nad miastem w poniedziałek wieczorem. - Personel jest w pełni gotowości do pracy i pomocy - przekazała PAP Julia Ścigała z biura prasowego szpitala.

Łódź: zalany SOR w szpitalu im. Kopernika już przyjmuje pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

SOR wstrzymał przyjmowanie pacjentów w poniedziałek wieczorem na skutek zalania po burzy, która przeszła nad miastem.

- Byliśmy zmuszeni to zrobić, ponieważ zalany został m.in. tomograf, który ze względów bezpieczeństwa trzeba było odłączyć od prądu. To kluczowe urządzenie dla diagnostyki pacjentów. Personel uprzątnął już wszystkie skutki zalania, oddział został zdezynfekowany i po obchodzie dyrektora wznowił funkcjonowanie we wtorek ok. godz. 8 - wyjaśniła w rozmowie z PAP Julia Ścigała.

Dodała, że nie obyło się bez strat, ponieważ uszkodzony został m.in. komputer do wykonywania badań rentgenowskich i jeszcze "suszy" się blok operacyjny na SOR. - W szpitalu mamy jednak inne bloki operacyjne. Personel jest w pełni gotowości do pracy i pomocy - zapewniła Ścigała.

Po poniedziałkowej ulewie, łódzka straż pożarna otrzymała ponad 70 zgłoszeń o podtopiepieniach wielu budynków i ulic, a także samochodów. Część dróg była nieprzejezdna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze