Łódź: z powodu braku lekarzy "Kopernik" wstrzymał przyjęcia na ortopedii

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2018 10:31

Z powodu braku lekarzy Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi wstrzymało do odwołania przyjęcia planowe pacjentów na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej i nowotworów narządu ruchu.

Fot. archiwum

Pacjentów czekających w kolejce na leczenie w oddziale ortopedycznym szpital nie przyjmuje od wtorku (6 lutego). Powodem są trudności z zapewnieniem obsady dyżurowej.

„Kopernik” cały czas szuka ortopedów do pracy na dyżurach. Informacje rozesłał do wszystkich szpitali w woj. łódzkim i poza jego granicami. Z lekarzami pracującymi w szpitalu dyrekcja negocjuje podwyżki, by zgodzili się wziąć dyżury. 

Z informacji Dziennika Łódzkiego wynika, że rozważane jest wstrzymanie od piątku (9 lutego) tzw. przyjęć ostrych w oddziale, czyli pacjentów m.in. po wypadkach. Centrum Urazowe, jak zapewnia szpital, pracuje w normalnym trybie, ale „aby nie zakłócać jego pracy, wystosowano prośbę o kierowanie pacjentów z lżejszymi obrażeniami, których życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, do innych placówek”.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum