Łódź: w kilku szpitalach dyrektorzy zdecydowali o ograniczeniu odwiedzin

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2018 08:50

Z danych sanepidu wynika, że w minionym tygodniu na grypę i infekcje grypopodobne zachorowało 13 tys. 908 osób, czyli o niemal 1,5 tysiąca więcej niż w ubiegłym roku w tym samym okresie. Optymistycznym jest fakt, że, w porównaniu do wcześniejszego tygodnia (od 8 do 15 lutego) liczba zakażeń się zmniejszyła i to niemal o 3 tysiące.

Łódź: w kilku szpitalach dyrektorzy zdecydowali o ograniczeniu odwiedzin
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zmniejszenie liczby zakażeń nie oznacza, że grypa odpuszcza. Jak informuje na łamach Gazety Wyborczej Zbigniew Solarz, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, kolejne szpitale w Łodzi ograniczają odwiedziny.

Nie dzieje się to z powodu sugestii sanepidu. Są to wewnętrzne decyzje dyrektorów szpitali, którzy analizują trzeźwo sytuację epidemiologiczną, mają stały dostęp do naszych statystyk i robią wszystko, żeby pacjenci byli jak najbezpieczniejsi.

Ograniczenia odwiedzin wprowadzono m.in. w szpitalach im. Jonschera i im. Kopernika. Ograniczeń i zakazów dotyczących odwiedzania nie ma w natomiast w szpitalu WAM, w Pirogowie, w Madurowiczu, ani w Matce Polce. Odwiedzać można bez przeszkód także pacjentów szpitala im. Biegańskiego.

Jak jednak zapewniają szpitale, będą monitorować i podejmować decyzje w tym zakresie adekwatnie do sytuacji epidemiologicznej.

Więcej: www.lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum