Łódź: w Pro-Familii kobiety na razie nie urodzą

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2018 10:19

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Łodzi wstrzymał porody do odwołania. Oficjalny powód to za mało lekarzy, ale nieoficjalnie mówi się, że chodzi o problemy finansowe szpitala.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W środę (28 marca) na stronie internetowej szpitala i na oficjalnym profilu placówki na Facebooku pojawiła się informacja dyrektora ds. medycznych Dariusza Borowskiego. Dowiadujemy się z niej, że "w związku z brakiem możliwości obsadzenia kwietniowych dyżurów na neonatologii i położnictwie" zarządza się wstrzymanie przyjęć do porodów i cięć cesarskich z dniem 28 marca od godziny 15. do odwołania.

Aneta Juśkiewicz, rzeczniczka Pro-Familii, zapewnia, że każda pacjentka, która planowała poród w szpitalu, była powiadomiona o mających nastąpić komplikacjach.

Jak zauważa Gazeta Wyborcza, szpital ma kłopoty finansowe, a najnowsza decyzja jest zapewne ich konsekwencją.

Pro Familia znana była z bardzo wysokich standardów obsługi - oferowano baldachimy nad łóżkami, znieczulenie na życzenie czy wyszukane menu dla pacjentek. Szpital przez rok oferował darmowe porody, chociaż nie miał kontraktu z NFZ.

Dyrekcja oczekiwała od Funduszu pieniędzy na podstawie przepisu o tzw. przyjęciach w stanie nagłym. Za październik 2015 roku Pro Familia złożyła 65 wniosków o zapłatę, ale NFZ odmówił, kwestionując „nagłość” porodów. Od kwietnia ub.r. porody odbywały się już na zasadach komercyjnych.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum