Łódź: trwa dobra passa szpitala im. Biegańskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 września 2017 09:15

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi zaprezentowano, przyznaną po raz drugi, akredytację CMJ w formie certyfikatu. Udokumentowanie jakości wraz z faktem, że szpital znalazł się w tzw. sieci szpitali oraz inwestycją w hybrydową salę operacyjną, ma zaprocentować szybszym i skuteczniejszym leczeniem pacjentów.

Łódź: trwa dobra passa szpitala im. Biegańskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W szpitalu im. Biegańskiego uroczyście zaprezentowany został certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). Podobnym, przyznawanym na trzy lata, może się poszczycić 88 polskich szpitali, w tym osiem w województwie łódzki. 

Wcześniej stanowisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ pomogło szpitalowi w znalezieniu się w sieci. Stwierdzono, że placówka, w której kardiochirurdzy robią skomplikowane zabiegi wad wrodzonych i nabytych u dorosłych i przyjmują ok. czterystu pacjentów rocznie, jest dla województwa strategiczna i powinna mieć zapewnione bezpieczne finansowanie. Po wniosku złożonym w ministerstwie zapadła decyzja, że Biegański do sieci trafi.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, kolejny powód do radości w szpitalu im. Biegańskiego to inwestycja opiewająca na 20 mln zł - budowa hybrydowej sali operacyjnej oraz sal dla pacjentów kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Sala hybrydowa ma być gotowa jesienią 2018 r. 

Więcej: www.lodz.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum