Łódź: tam dają płatne urlopy szkoleniowe

Autor: Dziennik Łódzki, DK/Rynek Zdrowia • • 28 października 2010 09:03

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Barlickiego w Łodzi ma najlepszą kadrę medyczną w Polsce - wynika z rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i Rzeczpospolitej.

Łódź: tam dają płatne urlopy szkoleniowe

Wśród publicznych szpitali łódzki szpital uplasował się na siódmym miejscu w Polsce. W województwie łódzkim jest niekwestionowanym liderem. Lekarze ze szpitala potrafią m.in. zrekonstruować kości twarzy, rozciągnąć żuchwę i wyleczyć nawet najbardziej otyłych cukrzyków.

Tam każdy pracownik ma prawo do dwóch tygodni płatnego urlopu w ciągu roku przeznaczonego na szkolenia. 

– Najważniejsze dla mnie jest to, że jesteśmy jednym z najlepszych szpitali klinicznych w Polsce. Jeśli chodzi o kadrę medyczną, to tutaj również mamy bardzo dobrą sytuację w porównaniu z innymi placówkami w kraju. Mamy znakomitych specjalistów i oferujemy wiele rzadkich specjalności, jak np. chirurgię szczękowo-twarzową. Sami wydajemy pieniądze i sami kształcimy naszą kadrę – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Kuna, dyrektor szpitala im. Barlickiego. To

W tym roku aż w pięciu na 15 kategorii otrzymał 100 proc. punktów. Dyrekcję doceniono za zarządzanie, stan budynków, politykę lekową, zasilanie w media i instalacje, a lekarzy za doskonałą diagnostykę.

Na drugim miejscu w województwie, a 46. w Polsce znalazł się Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Konopnickiej przy ul. Spornej w Łodzi. W "złotej setce" po raz pierwszy znalazł się też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Łodzi, który zajął trzecie miejsce w woj. łódzkim i 57. w Polsce.

Wśród najlepszych szpitali w Polsce z woj. łódzkiego znalazły się jeszcze: Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (64. miejsce w Polsce), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Wyszyńskiego w Sieradzu (71. miejsce), Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Łodzi (91. miejsce).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum