Łódź: szpitalny posiłek kiepski, bo dietetyczny?

Autor: Dziennik Łódzki, KR/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2015 10:49

Trzy kromki chleba, niewielki kawałek ogórka konserwowego, odrobina masła i niewielka kostka pasztetu - to śniadanie jednej z pacjentek Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Łódź: szpitalny posiłek kiepski, bo dietetyczny?

Jak podaje Dziennik Łódzki, szpital wyjaśnia, że każdy chory ma indywidualnie ustaloną dietę w zależności od zapotrzebowania kalorycznego i choroby, a codziennie przygotowywanych jest około 30 diet specjalistycznych, np. niskotłuszczowych, niskosodowych, cukrzycowych, płynnych.

Rzecznik lecznicy tłumaczy, że ze względu na specyfikę oddziału onkologicznego, dietetyczka ze szczególną uwagą dba o wielkość porcji, jak i ich temperaturę. Pacjentka twierdzi jednak, że nie miała żadnej ustalonej diety, dlatego otrzymana porcja tak bardzo ją zszokowała.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Szpitalne posiłki wzbudzają emocje pacjentów z całego kraju. Chętnie fotografują zarówno te budzące oburzenie, jaki i pozytywne przykłady. Niektóre ze zdjęć trafiają na profil ''Posiłki w szpitalach'' na Facebooku, który zgromadził już prawie 65 tys. fanów.

Profil, który działa od roku, szybko zyskał sporą popularność. W pierwszym miesiącu istnienia stronę polubiło ponad 20 tys. osób. Jego twórca zaapelował o przysyłanie zdjęcia posiłków, jakimi zostali "potraktowani" w polskich szpitalach. Przychodzi mnóstwo zdjęć.

Pacjenci przysyłają zdjęcia nie tylko kiepskiego jedzenia. Na profilu pojawiają się również zdjęcia, o których komentatorzy piszą ''super, nawet w domu nie jem tak dobrze''. Jednak przeważają fotografie bliżej niezidentyfikowanych substancji. Bo jak określić szaroburą kupkę czy bryzg czegoś zielonego... Jest też dużo zdjęć ubogich śniadań czy kolacji.

Czytaj: Dwie kromki chleba i parówka - pacjenci fotografują szpitalne posiłki

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum