Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia | 25-11-2011 11:41

Łódź: szpital św. Rodziny inwestuje i zapowiada walkę o dobry kontrakt

Centrum Medyczne Szpital Świętej Rodziny w Łodzi chce zdobyć dobry kontrakt na kolejne trzy lata. Lecznica poniosła spore koszty inwestycyjne, przeprowadziła również reorganizację spółki.

Jak informuje Dziennik Łódzki, w ostatnim czasie szpital rozwijał m.in. zakład rehabilitacji. Wkrótce w lecznicy pojawi się kriokomora. Szpital chce też postawić na nowe dziedziny: ortopedię, diabetologię, endokrynologię.

Placówka zainwestowała również w modernizację budynku. Pracuje już winda do transportu osób leżących, niedługo ma być gotowa winda do przewozu osób niepełnosprawnych. Szpital inwestuje też w budowę parkingu dla pacjentów, co jest istotne, bo placówka działa w samym centrum Łodzi.

W listopadzie Centrum Medyczne Szpital św. Rodziny Sp. z o.o. w Łodzi zostało Laureatem XXII edycji Medalu Europejskiego. Wyróżnienie otrzymała świadczona przez spółkę usługa diagnostyki i terapii endoskopowej przewodu pokarmowego.

Lecznica dysponuje jedną z najnowocześniejszych pracowni endoskopowych przewodu pokarmowego w województwie łódzkim. Wydzielone pracownie badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego wyposażone są w najnowsze systemy videoendoskopii, które pozwalają wykonywać endoskopię w technologii wysokiej rozdzielczości.

Badania mogą być również wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Pracownia dysponuje całkowicie zautomatyzowanym systemem mycia i dezynfekcji endoskopów. Nad wszystkimi procesami odbywającymi się w pracowni czuwa zintegrowany system informatyczny umożliwiający profesjonalną archiwizację przeprowadzonych badań.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl