Łódź: szpital marszałkowski wejdzie w strukturę lecznicy uniwersyteckiej

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2014 20:54

Radni sejmiku wojewódzkiego podjęli decyzję o przyłączeniu Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr Radlińskiego w Łodzi do Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM.

Oddziały szpitalne i poradnie z zakresu ortopedii i rehabilitacji już wkrótce znikną ze szpitala Radlińskiego. Zmieni właściciela i adres. Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zgodzili się na przekazanie szpitala marszałkowskiego Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi.

Jak zapewnia radna sejmiku Irena Nowacka (Lewica Samorządowa), decyzja taka zapadła, ponieważ według informacji od dyrekcji placówki i zarządu województwa szpital im. Radlińskiego, działający samodzielnie, w takiej formie już dłużej sobie nie poradzi. Uchwała jest też kontynuacją strategii, obranej już wiele lat temu.

Chodzi o plany przeniesienia klinik ze szpitala im. Radlińskiego do Centrum Kliniczno-Dydaktycznego (CKD), które powstało przy ul. Czechosłowackiej. CKD ruszyło w marcu, po 39 latach budowy. Jeszcze w tym roku mają tam zostać przeniesione wszystkie kliniki, oddziały szpitalne i poradnie "Radlińskiego".

Szpital im. Radlińskiego w ubiegłym roku obchodził jubileusz stulecia.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum