Łódź: szpital im. Rydygiera przejdzie pod zarząd uniwersytetu medycznego

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2020 11:10

W poniedziałek (20 lipca) podpisane zostanie trójstronne porozumienie między Centrum Medycznym im. Rydygiera, Uniwersytetem Medycznym i łódzkim oddziałem NFZ. 1 sierpnia szpital i jego przychodnie - ginekologiczne oraz akademicka - włączone zostaną do Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Łódź: szpital im. Rydygiera przejdzie pod zarząd uniwersytetu medycznego
Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Łódzki, działająca przy szpitalu im. Rydygiera przychodnia ginekologiczna przeniesiona zostanie z ul. Pomorskiej 59 do budynku Centrum Kliniczno-Dydaktycznego przy ul. Pomorskiej 251. Pod skrzydłami CSK znajdzie się też ''PaLMA'' zlokalizowana obecnie przy ul. Lumumby 14. W ciągu kilku lat (nieoficjalne szacunki mówią o czterech) do CSK przeniesiony ma być cały szpital.

Jak zapewnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ, pacjenci zyskają lepszą i bardziej kompleksową ofertę medyczną, zapewniającą dostęp do wysokospecjalistycznych świadczeń w ramach jednego podmiotu - szpitala klinicznego na poziomie ogólnopolskim.

Do tej pory szpital im. Rydygiera był placówką miejską, a w działającej w nim porodówce, urodził się co czwarty łodzianin.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum