Łódź: szpital im. Kopernika odsyła pacjentów do innych placówek

Autor: TuLodz.com/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2018 09:45

Sytuacja kadrowa Szpitala im. Kopernika zmusiła dyrekcję placówki do przekazywania pacjentów ortopedycznych do innych szpitali łódzkich i podłódzkich. Opracowywany jest nowy grafik pracy zastępujący dawny, oparty na umowach opt-out, wypowiedzianych przez większość lekarzy.

Fot. archiwum

Komunikat na stronie Szpitala im. Kopernika w Łodzi informuje, do jakich placówek medycznych powinni kierować się pacjenci z urazami, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Nowotworów Narządu Ruchu oraz Centrum Urazowego. Chorzy mają do wyboru jedną z sześciu placówek.

Porozumienie ministra zdrowia z protestującymi rezydentami w przypadku pracowników oddziału ortopedycznego Szpitala im. Kopernika przyniosło rozwiązanie tylko połowiczne. Nadal bowiem w szpitalu brakuje dyżurów lekarzy specjalistów, którzy domagają się, podobnie jak to otrzymali rezydenci, podwyżek płac i polepszenia warunków pracy. Lekarze postulują podwyżkę do wysokości trzech średnich krajowych i modernizację oddziału, w którym, według nich, wiele urządzeń zwyczajnie szwankuje.

Sytuacja zawieszenia wykonywania części obsługi medycznej ma być utrzymana do piątku (16 lutego). Po tym terminie dyrekcja szpitala wprowadzi system zrównoważonego czasu pracy, co oznacza, że lekarz będzie pracował 12 godzin na dobę, a ewentualne nadgodziny będą odebrane w przyszłości jako dni wolne.

Więcej: www.tuludz.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum