Łódź: szpital Kopernika wstrzymał planowe zabiegi z powodu większej liczby wypadków

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2018 19:19

Dyrekcja wojewódzkiego szpitala im. Kopernika w Łodzi wstrzymała wszystkie planowe zabiegi, oprócz onkologicznych. Szpital tłumaczy, że to sytuacja przejściowa, spowodowana większą liczbą wypadków - podaje Dziennik Łódzki.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Z powodu przeciążenia oddziału intensywnej terapii część pacjentów Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi przebywa w sali wybudzeń, która jednak nie służy do długotrwałego monitorowania stanu osób po operacji, a jedynie do momentu ich wybudzenia. Gdy chory dojdzie do siebie po zabiegu, powinien trafić na oddział i tam przebywać. Z powodu przepełnienia oddziału ograniczono pracę sali operacyjnej.

- Jest to sytuacja przejściowa, spowodowana większą liczbą wypadków w ostatnim czasie. Nie wiemy, jak długo ona potrwa. Być może w piątek uda się przywrócić normalną pracę oddziału i planowe zabiegi - mówi Piotr Sobczak, rzecznik „Kopernika”.

Szpital zapewnia, że wstrzymanie planowych zabiegów nie oznacza zaprzestania udzielania świadczeń pacjentom przebywającym w placówce.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum