×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: szpital Jonschera diamentem Forbesa

Autor: Dziennik Łódzki, KR/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 25 kwietnia 2012 18:57

III Szpital Miejski im. dr. K. Jonschera w Łodzi jako jedyny szpital publiczny, spośród wszystkich w województwie łódzkim uzyskał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2012.

Łódź: szpital Jonschera diamentem Forbesa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Łódzki szpital im. dr. K. Jonschera jako jedyny szpital publiczny, spośród wszystkich w województwie łódzkim i jeden z trzech w całej Polsce został zaliczony przez miesięcznik Forbes do firm o najwyższych wskaźnikach przyrostu wartości firmy i uzyskał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2012.

Jak podaje szpital, Diamenty Forbesa to ranking najcenniejszych firm na rynku Polskim. Pomysł ten powstał z inicjatywy miesięcznika Forbes, który wraz z wywiadownią Dun & Bradstreet Polska opracował metodologię wyceny przedsiębiorstw oraz pomiaru wzrostu ich wartości.

Na podstawie terminowo złożonych raportów do Krajowego Rejestru Sądowego w roku 2011 wywiadownia Dun & Bradstreet stworzyła listę firm, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności. Na liście znalazły się więc firmy rentowne, mające wysoką płynność bieżącą i nie zalegające z płatnościami. Dodatkowo firmy te musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Analitycy i eksperci wywiadowi Dun & Bradstreet wyceniali przedsiębiorstwa stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową.

W rozmowie z Dziennikiem Łódzkim Bożena Woźniak, dyrektor lecznicy informuje, że w 2011 r. szpital Jonschera miał "tylko" 500 tys. zł zysku, ale jak na szpital to ogromny sukces. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum